Kontakt

Strona działa pod egidą Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”
adres: ul. Jana Kasprowicza 2, 85-073 Bydgoszcz

Kontakt:
Anna Lembicz, red. naczelna kwartalnika „Wodociągi Polskie”
a.lembicz@igwp.org.pl
tel. 517 013 730

Anna Lutowska, z-ca redaktora kwartalnika „Wodociągi Polskie”
a.lutowska@igwp.org.pl
tel. 517 013 750

Stronę tworzą: 

Małgorzata Cygnarowicz

Specjalista ds. promocji w spółce Sądeckie Wodociągi. 

Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży

Dziennikarka, PR-owiec, pomysłodawczyni kampanii promocyjnych: „Czysta woda prosto z rur” z zespołem Lachersi, „Woda źródłem sukcesu” z mistrzyniami Europy i Polski w kickboxingu, „Czysta woda, zdrowe życie” z Klubem Aktywnych Mam. Ta ostatnia kampania nagrodzona w konkursie branżowym „Głośna woda”. Odpowiedzialna za kontakt z mediami oraz organizację konferencji prasowych. Koordynatorka programu edukacyjnego „Akademia Wodnika” oraz projektu „Woda zamiast gazowanych napojów” – montaż zdrojów wody pitnej w szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej. Autorka publikacji o tematyce ekologicznej, prelegentka konferencji branżowych. Prowadząca międzynarodowe konferencje m.in. „Infrastruktura Krytyczna Miast”. Przez kilka lat pracownik Polsat News w Warszawie oraz lokalnych mediów w Nowym Sączu. Członek zespołu ds. informacji Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. 

Żona, mama Wiktorii i Jasia, właścicielka Tosi, psa rasy husky. Miłośniczka gór i początkująca pszczelarka. 

Sławomir Grucel

Specjalista ds. Public RelationsWodociągi Jaworzno Sp.z o.o.

Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży

Na stanowisku rzecznika prasowego Wodociągów Jaworzno sp. z o. o. w Jaworznie od blisko 12 lat. Odpowiedzialny za kontakt z lokalnymi mediami oraz za propagowanie dokonań jaworznickich wodociągów na łamach prasy branżowej i ogólnopolskiej, a także za komunikację Spółki w social mediach. Realizator wszelkich działań promocyjnych, eventowych i edukacyjnych firmy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Public Relations – nowoczesna komunikacja w praktyce. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji o tematyce Publik relations, komunikacja w samorządzie, kreowanie marki. Redaktor i wydawca wewnętrznego magazynu AQUA skierowanego do pracowników jaworznickich wodociągów. Pomysłodawca i organizator dnia otwartego jaworznickiej spółki wodociągowej. Współtwórca kampanii medialnych „Gdzie jest moja kupa” oraz „Jaworznicka szkoła pod żaglami”. Koordynator działań promocyjno-informacyjnych dla projektu unijnego „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno”, akcji promujących picie wody z kranu oraz dodatkowych usług komunalnych świadczonych przez przedsiębiorstwo takich jak: odbiór odpadów oraz odśnieżanie miasta. Członek sztabu oraz koordynator działań komunikacyjnych Spółki Wodociągi Jaworzno podczas sytuacji kryzysowych oraz Covid-19. Aktywny ojciec trzyletniego, żywotnego i energicznego syna. Pasjonat biegów górskich, trekkingu oraz ski-touringu.

Agnieszka Jaszkaniec

Kierownik Działu Zarządzania i Komunikacji, Katowickie Wodociągi S.A.

Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży

PR-owiec z 20-letnim doświadczeniem. Absolwentka dwóch kierunków – dziennikarstwa i malarstwa, a także studiów podyplomowych z public relations, zarządzanie wartością firmy oraz London School of Public Relations. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. W latach 2019 – 2020 była Członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału tej organizacji. Jest też aktywnym współpracownikiem Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego.
Od początku pracy w Katowickich Wodociągach S.A. pełni funkcję rzecznika prasowego. Przez 8 lat odpowiadała też za opracowanie, wdrożenie i realizację strategii Katowickich Wodociągów S.A. oraz  integrowanie strategii biznesowej i strategii komunikacji. Obecnie prowadzi biuro zarządu spółki i zarządza komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną firmy. Jest redaktorem naczelnym wewnętrznego Magazynu Pracowników Katowickich Wodociągów S.A. „PILOT WODNY”, który był kilkukrotnie nagradzany w konkursach Szpalty Roku i Pióro Roku. Uczestniczy w tworzeniu i koordynuje realizację kampanii edukacyjnych takich jak „Kranówka katowicka. Szluknij sie z kotka!”, wyróżniona w konkursach Kryształy PRu oraz „Głośna woda” czy też „Toaleta to nie śmietnik”, realizowana wspólnie z innymi przedsiębiorstwami z woj. śląskiego.

Monika Kupnicka

Kierowniczka Biura Promocji Wodociągów Miasta Krakowa S.A.

Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży.

Odpowiada za kreowanie wizerunku i komunikację zewnętrzną, koordynuje działania w ramach kampanii informacyjnych, współtworzy programy edukacyjne, ściśle współpracuje z rzecznikiem prasowym. Od niedawna redaguje wewnętrzny kwartalnik dla pracowników „Woda i My”.   

Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej, stale się rozwija podnosząc swoje kwalifikacje i wiedzę na szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych, między innymi z zakresu zarządzania oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Swoje obecne zainteresowania koncentruje wokół tematyki ESG, standardów, strategii i polityk zrównoważonego rozwoju. 

Z Wodociągami Miasta Krakowa związana od 17 lat.

Anna Lembicz

Polonistka, edytor, PR-owiec – humanistka od lat zafascynowana światem nowych technologii, ochroną środowiska i branżą wodociągowo-kanalizacyjną, w którą „wsiąkła” w 2010 roku.

W „Abrys dla środowiska” przez lata prowadziła miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” i organizowała szereg wydarzeń jednoczących branżę wod.-kan. (m.in. branżowe „Śniadania mistrzów”, „Rejs z prezesami po Warcie” w konwencji kultowego filmu „Rejs”). Autorka konkursu „Głośna woda” na najciekawsze inicjatywy edukacyjne organizowane przez przedsiębiorstwa wod.-kan. oraz pomysłodawczyni konkursów: Inwestycja Roku WOD.-KAN. i Manager Roku WOD.-KAN.

W Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie” pracuje od 2017 r. i odpowiada za wydawnictwa IGWP oraz współorganizuje największe Izbowe konferencje (Kongres Wodociągowców Polskich, Forum Ochrony Środowiska czy konferencję „Woda. Ścieki. Osady”). Redaktor naczelna kwartalnika „Wodociągi- Polskie”, który reaktywowała w 2017 r. oraz miesięcznika „Zeszyty IGWP”. Autorka dwóch nowych cykli w palecie konferencyjnych wydarzeń Izby: konferencji technicznej #must have branży wod.-kan.: Wodociągowcy Wodociągowcom (poszczególne wydarzenia z tej serii gromadzą od 300-500 uczestników) czy równie popularnego cyklu konferencji naukowo-technicznych „Katalog praktyk przedsiębiorstw wod.-kan.”. Prowadząca liczne debaty, panele dyskusyjne i konferencje.

Prywatnie wielbicielka muzyki z dobrym tekstem, żona muzyka, taką muzykę tworzącego oraz mama Mikołaja i Łucji. W tzw. międzyczasie autorka bloga „Łucja Rewolucja”.

Anna Lutowska

Od 2004 związana zawodowo z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Koordynator organizacji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” w Bydgoszczy, w tym organizator Stefy Nowych Technologii, Strefy Edukacji Wod.-Kan., Strefy Zarządzania Wod.-Kan.

Organizator wielu cyklicznych  konferencji m.in. Woda. Ścieki. Osady., Forum Ochrony Środowiska, Kongres Wodociągowców Polskich, Warsztatów Ściekowych.

Autor i koordynator Akademii Zarządzania Wod.-Kan. – platformy szkoleniowej dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwami wod.-kan. (współpraca z uczelniami w zakresie tworzenia dedykowanych kierunków dla branży: studia podyplomowe, organizacja szkoleń i warsztatów)

Od 2013 Prezes Polskie Fundacji Ochrony Zasobów Wodnych. Autor i koordynator projektu edukacyjnego „Eko-miasto”, projektu edukacyjnego „Wodne Edukarium”, projektu edukacyjnego „Wodne Inspiracje”, projektu edukacyjno-informacyjnego dla nauczycieli „Eko-czyli jak? Edukacja ekologiczna w regionie”, projektu edukacyjnego „Skąd woda w kranie ? Dobre pytanie!” – scenariusze zajęć lekcyjnych dla szkół. Autor artykułów o edukacji ekologicznej.

Organizator wielu akcji edukacyjnych m.in.: Ryby mają głos, Lekcje w szkołach podstawowych z okazji Światowego Dnia Wody, Cudaki Śmieciaki, Eko-roboty, Moda ekologiczna, Na naszej tablicy każda kropla się liczy, Wakacje z wodą, O środowisko dbamy – wodę oszczędzamy, Przygody kropelki Elki, Wesoła rzeka.

Autor i organizator festynów i pikników edukacyjnych.

Wykształcenie pedagogiczne – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (tytuł magistra), absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, absolwentka MBA in Public Management – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Odznaczona Odznaką Honorową Ministra Środowiska za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Marek Smółka

Od 2020 r. rzecznik prasowy stołecznego MPWiK, wcześniej, przez 25 lat, dziennikarz i prezenter wiadomości w czołowych stacjach radiowych – TOK FM, RMF FM, ZET, a także korespondent z rejonów działań wojennych – m.in. Afganistanu i Iraku. Doświadczenie zdobywał także w redakcjach Gazety Wrocławskiej, TVP Wrocław i Dzień Dobry TVN. Przygoda z telewizją ułatwia mu realizację materiałów wideo na temat MPWiK, w czym czuje się jak ryba w wodzie. W pracy rzecznika Wodociągów Warszawskich dostosowywał komunikację do warunków pandemicznych przenosząc aktywności na tym polu do sfery on-line, czego przykładem była realizacja w 2021 r. programu na Światowy Dzień Wody w formule telewizji śniadaniowej. Prywatnie miłośnik podróży i kulinariów.

Anna Szpajer

Rzecznik Prasowy, Biuro Zarządu i Organizacji, PEWIK GDYNIA Sp. z o.o.

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

Odpowiada za kreowanie wizerunku, komunikację zewnętrzną i wewnętrzną w firmie. Koordynuje działania w ramach kampanii społecznych i informacyjnych. Współtworzy projekty edukacyjne i ekologiczne na terenie ośmiu gmin. Redaguje media społecznościowe, stronę internetową i portal wewnętrzny dla pracowników. Nadzoruje CSR i pomoc charytatywną.

Radna Miasta Gdyni – Przewodnicząca Komisji Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa i Wiceprzewodnicząca Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej Zdrowia.

Stale się rozwija podnosząc swoje kwalifikacje na szkoleniach i kursach.

Pasjonatka tańca towarzyskiego i wielbicielka podróży.

Z gdyńskim wodociągami związana od prawie 20 lat.

Monika Turzańska

Pełnomocnik Prezesa ds. Zarządzania w Zielonogórskich Wodociągach i Kanalizacji Sp. z o.o.

Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży.

Odpowiada za kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa wod.-kan. w Zielonej Górze, jest jego rzecznikiem prasowym i specjalistą ds. PR z doświadczeniem pracy dziennikarza radiowego i telewizyjnego. Od 17 lat związana z Wodociągami w Zielonej Górze.

Jest absolwentką Wydziału Humanistycznego na kierunku filologii polskiej w zakresie dziennikarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyła studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania, kierunek Euromenedżer.

Przez dwie kadencje jako sołtys sprawnie zabiegała o rozwój lokalnej społeczności, w której mieszka.

Obecnie rozwija swoje zainteresowania  w zakresie psychologii i zarządzania, kształtowania kultury organizacji i budowania zaangażowania pracowników.
Prywatnie spełniona żona i dumna mama 4 dzieci.

Dorota Wiśniewska

Kierowniczka ds. Komunikacji, Dział Komunikacji Aquanet S.A.

Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży

Ekspertka ds. komunikacji, dziennikarka i politolożka z pierwszego wykształcenia, psycholożka – z drugiego. Zajmuje się komunikacją, zarządzaniem w kryzysie i mediacjami. 

W Aquanet, a tym samym w branży wodociągowej od 2004 roku.