Odpadom w kanalizacji mówimy stanowcze: NIE!!!

Edukujmy społeczeństwo, pokazujmy, że odpady wrzucone do kanalizacji powodują zatory, pokazujmy na przykładach ile zła może wyrządzić nieodpowiedzialne korzystanie z toalety, jakie koszty generuje takie zachowanie tak dla środowiska, jak i dla nas wszystkich.

Kranówka + Ty = Duet Idealny

Przez ostatnie lata poznański Aquanet prowadził szereg kampanii społecznych, w ramach, których edukował i zachęcał swoich Klientów do picia bezpiecznej, zdrowej i ogólnodostępnej wody z kranu. Działania z tego obszaru Spółka realizuje od roku 2014. Tym razem Aquanet zrobił małe

Sprawdź swój ślad ekologiczny!

Chcesz wiedzieć jaki wpływ na środowisko mają Twoje codzienne zachowania? Możesz to sprawdzić już dziś. Śląski Ruch Klimatyczny, Klub Myśli Ekologicznej i Fundacja Rzecz Społeczna opracowały wspólnie kalkulator śladu ekologicznego. Ślad ekologiczny to koncepcja naukowa umożliwiająca oszacowanie zużycia zasobów naturalnych

Nadchodzi Dyrektywa NIS2

Mając na celu rozszerzenie, wzmocnienie i zharmonizowanie istniejących ram bezpieczeństwa cybernetycznego UE przyjęła w grudniu 2022 roku nową wersję Dyrektywy NIS. W tym zaktualizowanym dokumencie dotyczącym cyberbezpieczeństwa, usługi wodociągowei kanalizacyjne zostały uznane za sektor o wysoce krytycznym znaczeniu. Wraz z

Taryfy za wodę i ścieki

Czym jest taryfa? Skąd się biorą taryfy? Dlaczego przedsiębiorstwa wodociągowe wnioskują o skrócenie taryf?

Energia na wagę złota

Odnawialne źródła energii okazały się źródłem milionowych, znaczących oszczędności, które obniżają koszty wielu przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa wod.-kan. są bardzo energochłonne w swoich procesach, ich zapotrzebowanie to ok. 1,5 % krajowej produkcji energii, przy czym zapotrzebowanie na energię elektryczną stale wzrasta. Ostanie lata to jednak znaczące działania w zakresie samowystarczalności energetycznej.

#dobre praktyki

Przedsiębiorstwa wod-kan wdrażają dobre praktyki we wszystkich obszarach swojej działalności. Realizujemy wiele świetnych projektów, głównie w obszarze środowiskowym, co wynika wprost ze specyfiki naszej branży.

Woda 3.0 (Wasser 3.0) walczy z mikroplastikiem

Doktor Katrin Schuhen stworzyła metodę Wasser 3.0 (Woda 3.0), która pozwala na odzyskiwanie z wody cząsteczek mikroplastiku, który jest międzynarodowym i globalnym problemem.

Ślad wodny- niewidzialne zużycie wody. Jak je ograniczyć?

Woda jest zasobem odnawialnym, ale nie jest zasobem nieograniczonym. Dlatego obecne podejście do oszczędzania wody powinno wiązać się nie tylko z takimi kwestiami jak: zakręcanie kranu podczas mycia zębów, branie szybkiego prysznica zamiast godzinnej kąpieli, czy z korzystania ze zmywarki, a w ogrodzie z wody deszczowej.

Noc Biologów

„Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość” to hasło XII Nocy Biologów, która w tym roku zaplanowana została na piątek 13 stycznia 2023 roku.

Światowy Dzień Toalety

Pomimo ogromnego rozwoju cywilizacyjnego, możliwość korzystania z toalety, wciąż jest utrudnieniem i problemem globalnym.

Film w prezencie

Szanowni Państwo, z okazji 30-lecia Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”… mamy dla Państwa prezent: częstujcie się nim jakby to był tort urodzinowy!

Kranówka na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni na stołach konferencyjnych serwowano ,,kranówkę’’. To bardzo dobry znak, bo wieloletnia edukacja ekologiczna, inwestycje i latami budowane zaufanie wśród mieszkańców dziś procentuje.

Bałtyk: Smoki mułowe walczą z sinicami

Morze Bałtyckie staje się czystsze i cieplejsze – wynika z badań prowadzonych przez Instytut Oceanologii PAN i Morski Instytut Rybacki. Naukowcy potwierdzają, że w Bałtyku odradza się populacja skorupiaków. Pojawiają się także smoki mułowe (ryjkogłowy), które niszczą zalążki sinic.