Wygląda na to, że standardy ochrony małoletnich nie dotyczą tylko placówek oświatowych. Ustawa wymienia również „organizatora działalności oświatowej, opiekuńczej, wychowawczej, resocjalizacyjnej, religijnej, artystycznej, medycznej, rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich”.
W tym roku konkurs plastyczny ma swoją jubileuszową odsłonę. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz ta najważniejsza – najlepsze prace trafią do kalendarza na 2025 rok. Będą zdobić ściany szkół, przedszkoli, instytucji publicznych.
Osoby, które mają szamba lub przydomowe oczyszczalnie ścieków muszą pamiętaćo regularnym ich opróżnianiu oraz o zawarciu umowy na tą usługę z firmą asenizacyjną. Działające na terenie kraju przydomowe oczyszczalnie ścieków, stanowią alternatywne rozwiązanie dla odbioru ścieków na obszarach pozbawionym, chociażby
Główne źródło zasobów wody zdatnej do spożycia stanowią wody podziemne. To one są źródłem wody pitnej.
W Polsce większość mieszkańców ma dostęp do wody pitnej poprzez studnie i ujęcia wód głębinowych. Woda podziemna podlega naturalnym procesom filtracji, perkolacji i infiltracji, które zachodzą w glebie.
Edukujmy społeczeństwo, pokazujmy, że odpady wrzucone do kanalizacji powodują zatory, pokazujmy na przykładach ile zła może wyrządzić nieodpowiedzialne korzystanie z toalety, jakie koszty generuje takie zachowanie tak dla środowiska, jak i dla nas wszystkich.
Przez ostatnie lata poznański Aquanet prowadził szereg kampanii społecznych, w ramach, których edukował i zachęcał swoich Klientów do picia bezpiecznej, zdrowej i ogólnodostępnej wody z kranu. Działania z tego obszaru Spółka realizuje od roku 2014. Tym razem Aquanet zrobił małe
Chcesz wiedzieć jaki wpływ na środowisko mają Twoje codzienne zachowania? Możesz to sprawdzić już dziś. Śląski Ruch Klimatyczny, Klub Myśli Ekologicznej i Fundacja Rzecz Społeczna opracowały wspólnie kalkulator śladu ekologicznego. Ślad ekologiczny to koncepcja naukowa umożliwiająca oszacowanie zużycia zasobów naturalnych
Mając na celu rozszerzenie, wzmocnienie i zharmonizowanie istniejących ram bezpieczeństwa cybernetycznego UE przyjęła w grudniu 2022 roku nową wersję Dyrektywy NIS. W tym zaktualizowanym dokumencie dotyczącym cyberbezpieczeństwa, usługi wodociągowei kanalizacyjne zostały uznane za sektor o wysoce krytycznym znaczeniu. Wraz z
Systemy zarządzania efektywnością wodną to nowa norma ISO 46001. Jako pierwsza w Polsce wdrożyła ją firma Polmos Żyrardów. Przedsiębiorstwo wprowadziło normę samodzielnie. Certyfikat posiada od sierpnia 2022 r.
Odnawialne źródła energii okazały się źródłem milionowych, znaczących oszczędności, które obniżają koszty wielu przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa wod.-kan. są bardzo energochłonne w swoich procesach, ich zapotrzebowanie to ok. 1,5 % krajowej produkcji energii, przy czym zapotrzebowanie na energię elektryczną stale wzrasta. Ostanie lata to jednak znaczące działania w zakresie samowystarczalności energetycznej.
5 tysięcy lat temu w Iranie powstał pierwszy podziemny akwedukt. Chociaż na ten starożytny wodociąg naukowcy z Iranian Center for Archaeological Research natrafili już kilka lat temu, nadal nie jest on znany szerszej grupie odbiorców.
Doktor Katrin Schuhen stworzyła metodę Wasser 3.0 (Woda 3.0), która pozwala na odzyskiwanie z wody cząsteczek mikroplastiku, który jest międzynarodowym i globalnym problemem.
Mikroplastik to maleńkie cząsteczki tworzyw sztucznych (syntetycznych polimerów), których wymiary nie przekraczają 5 mm. Najmniejsze z nich mogą być niemożliwe do dostrzeżenia gołym okiem (jeśli są mniejsze niż 1 µm, mogą być określane innym mianem – nanoplastiku).
Woda jest zasobem odnawialnym, ale nie jest zasobem nieograniczonym. Dlatego obecne podejście do oszczędzania wody powinno wiązać się nie tylko z takimi kwestiami jak: zakręcanie kranu podczas mycia zębów, branie szybkiego prysznica zamiast godzinnej kąpieli, czy z korzystania ze zmywarki, a w ogrodzie z wody deszczowej.
Podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni na stołach konferencyjnych serwowano ,,kranówkę’’. To bardzo dobry znak, bo wieloletnia edukacja ekologiczna, inwestycje i latami budowane zaufanie wśród mieszkańców dziś procentuje.
Morze Bałtyckie staje się czystsze i cieplejsze – wynika z badań prowadzonych przez Instytut Oceanologii PAN i Morski Instytut Rybacki. Naukowcy potwierdzają, że w Bałtyku odradza się populacja skorupiaków. Pojawiają się także smoki mułowe (ryjkogłowy), które niszczą zalążki sinic.